Цікава психологія

СІМ  ЧАСТОЧОК  ЩАСТЯ!

Великий французький філософ Жан-Жак Руссо вважав, що для щастя потрібні три умови: хороший банківський рахунок, хороший кухар і хороший шлунок. Але результати досліджень психологів, показують, що ближче до істини був Козьма Прутков, який сказав: "Якщо хочеш бути щасливим - будь ним!". У всякому разі, психологи вказують сім конкретних способів стати щасливим. 

ü Любіть своїх близьких. 
Приділяйте більше часу тим, кого Ви любите, і Ви частіше будете почувати себе щасливим.

ü  Віддавайте багато сил своїй улюбленій професії. 
Якщо Ви любите свою роботу, працюйте як можна більше. Якщо не любите - постарайтеся її змінити: це буде в кінцевому підсумку вигідніше і для Вас, і для суспільства. На роботі ми проводимо велику частину свого життя, і не можна перетворювати цей час на катування.

ü  Допомагайте іншим людям. 
У нас глибоко закладений альтруїзм - потреба безкорисливо допомагати оточуючим. Допомагаючи іншим, Ви, по-перше, підвищуєте самоповагу, по-друге, знімаєте з себе психічні та фізичні стреси. Результат - підвищення задоволеності життям, тобто наближення до щастя.

ü Постарайтеся бути щасливим! 
Спостерігайте за собою, з'ясуйте, подумайте, що викликає у Вас гарний настрій, що Вас тішить, і прагніть до цього (зрозуміло, не вступаючи в суперечність з Кримінальним кодексом).

ü  Фізична активність. 
Будь-яка фізична активність доставляє здоровій людині справжню насолоду. Академік Павлов називав це почуття "м'язовою радістю". Є думка, що при фізичних зусиллях в мозку виробляються речовини, що призводять до ейфорії. Годяться біг, ходьба на лижах, будь-які види спорту, танець - все, що Вам доступно. Вийшовши рано вранці з лопатою, розкидайте сніг від під'їзду - і Ви відчуєте себе щасливим.

ü Внесіть у своє життя елемент новизни. 
Нас з дитинства виховують у впевненості, що хороша тільки розмірене життя. Постійний режим дня, стійкі звички, прихильність до одного місця роботи, колі спілкування, що склався, своєму постійному кафе або кінотеатру, проведення відпустки з року в рік в одному і тому ж місці - все це непогано, але людині потрібна новизна, можливість імпровізації. Робіть час від часу "перебивку" - наприклад, спробуйте іноді ходити  на роботу незвичайним маршрутом, заведіть нове хобі, візьміть відпустку в нетрадиційний сезон

ü  Не впадайте у відчай, якщо часом відчуваєте себе глибоко нещасним. 
Це закон психологічного маятника: якщо сьогодні Ви щасливі, неминуче прийде і зворотній стан, причому ті, у кого маятник особливо сильно відхиляється в "плюсову" сторону, повинні примиритися з тим, що великі будуть і "мінусові" відмахи.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар